Dunajec - 4 denní ze Sromowce Wyzne


 • ubytování: kempubytování: kemp
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: vlastnídoprava: vlastní
  • Rafting a vodácké zájezdy

Zveme vás na jedno z nejhezčích vodáckých dobrodružství – na Dunajec, jednu z nejčistších řek střední Evropy pod severní a východní svahy Vysokých Tater. Nejen ostré tatranské štíty nám budou kulisou k naší plavbě po řece, která ještě nezapomněla uhánět. Daleko víc nás asi ohromí vysoké bílé skály Pieninského národního parku, pod nimiž proplujeme známým kaňonem „Prielom Dunajca“. Hory nás však neopustí ani po proplutí kaňonem. Malebná kopcovitá krajina s vrcholy a hřebeny vysokými přes 1000 m nás bude doprovázet až do samého závěru plavby. Je to tak trochu paradox – vysoké okolní kopce, na obzoru severní stěny Tater a dole u řeky políčka s kukuřicí a na komínech četná čapí hnízda. Ale nemylme se, přece nejsme nikde na studeném severu. Vždyť Nowy Targ, odkud vyplouváme je na úrovni jihočeského Tábora a Nowy Sacz, kde plavbu končíme, na úrovni Olomouce. Tak tedy vzhůru na jih k našim severním sousedům…


4denní vodácké putování zahájíme srazem v kempu pod přehradou ve Sromowce Wyzne. Odtud vyplujeme směrem ke slovenské hranici. Skoro to trochu připomíná Vltavu pod přehradou ve Vyšším Brodě. Ale nemylme se. Dunajec je přece jen trochu širší a trochu silnější, o čemž se přesvědčíme hned v první peřeji po vyplutí. Kousek za Červeným Kláštorem po soutoku s říčkou Lipník se vnoříme do vápencového masivu Tri koruny, symbolu Pienin, kterým začíná soutěska „Prielom Dunajca“. Vzápětí se i s řekou prudce stočíme na sever a kolem vrcholu Holica proplujeme pod skalním útvarem Sedm Mnichů, kde je tok Dunajce nejprudší. Krátce za soutokem s Lesnickým potokom opustíme slovenskou hranici a pokračujeme dál na sever k polskému Kroscienku.I za Kroscienkem řeka dál protéká kopcovitou krajinou a i když se její koryto rozlévá víc a víc do šířky, nepřestává ve svém svižném toku, peřejky místy střídají kamenité prahy s větším spádem i vlnami. A komu nebude dost přírodních překážek v řece, může se ještě vydovádět ve slalomovém kanálu, u kterého strávíme závěrečnou noc. Poslední den naší plavby doplujeme do Noweho Saczu, kde krátce pod soutokem Dunajce s jeho největším přítokem řekou Poprad naše plavba končí.

Rychlost a obtížnost plavby závisí na stavu vody, koryto řeky je převážně přehledné, široké bez záludnějších míst. Až do Kroscienka dosahuje Dunajec stupně WW 1 až 2, dále se obtížnost snižuje do WW 1, i když některá místa mohou být v závislosti na vodním stavu obtížnější.

Účastníky doprovází vozidlo, které zároveň slouží k přepravě osobních věcí. Ubytování je v kempech a tábořištích na břehu řeky v cíli denních etap. V ceně putování jsou již zahrnuty snídaně, které jsou formou bufetu na tábořišti.

V ZÁKLADNÍ CENĚ již i UBYTOVÁNÍ V KEMPECH, SNÍDANĚ a VYPŮJČENÍ NEOPRÉNOVÝCH BOT a NEPROMOKAVÝCH BUND !

Noclehů celkem: 3

Míst pobytu celkem: 3

Sjížděný úsek: Sromowce Wyzne - Nowy Sacz      |     Počet km: 68     |     Obtížnost: WW 1+ až 2+

Používané lodě: Stabilní nafukovací dvoumístné Pálavy, nebo ještě stabilnější nafukovací dvoumístná Orinoka se samovylévacím dnem.

Minimální věk: Minimální věk účastníků u dětských skupin je 12 let, děti v doprovodu rodičů dle dohody.                                                        . ORGANIZACE PUTOVÁNÍ: Minimální počet účastníků v jedné skupině je 15 osob, maximální dle dohody. Denní sjížděné úseky jsou dlouhé cca 15–30 km. Plavba probíhá za účasti našich zkušených instruktorů, kteří zajišťují hladký průběh programu včetně instruktáže účastníků a proškolení před plavbou. Veškeré potřebné vybavení k plavbě – plastové kánoe, plovací vesty, pádla a vodotěsné sudy na uložení některých osobních věcí v lodích, jakož i jeho přepravu a přepravu osobních zavazadel během programu zajišťuje Sport-S. K dispozici účastníkům je i další sportovní a tábornické vybavení (volejbalový, fotbalový míč, petanque, frisbee, pivní sety, sekera, pila). Všichni účastníci musí umět plavat!

Fakultativní nabídka: Během plavby je možné navštívit turistické cíle, zajímavosti a kulturní památky v okolí řeky. Eventuelní vstupné není zahrnuté do ceny.

Organizátor zájezdu: Sport-S si vyhrazuje právo rozhodnout s ohledem na bezpečnost všech účastníků vodáckých programů i z důvodu ochrany poskytovaného vybavení v případě nepříznivého vodního stavu o provedení následujících změn v programu: • Pokud je aktuální vodní stav nízký tak, že zabraňuje splutí zvolené řeky nebo úseku, může Sport-S stanovit náhradní trasu po jiné řece nebo úseku při zachování obdobných podmínek (termín, obtížnost, cena, apod.) nebo program zrušit. • Při vyšších vodních stavech a tudíž zvýšené obtížnosti sjížděné řeky může Sport-S nahradit obvykle používané vybavení – otevřené kánoe bezpečnějšími nafukovacími čluny (pálavy, orinoka), popř. stanovit náhradní trasu nebo program zrušit

Stravování: snídaně

V ceně je snídaně na tábořištích formou bufetu – zahrnuje obvykle čaj, kávu, pečivo, máslo nebo margarín, džem, sýry, uzeniny nebo paštiku, sladké pečivo, případně ovoce.

Další stravování během dne nebo po doplutí buď z vlastních zásob nebo s využitím místního občerstvení a hospůdek na trase a v místě doplutí.

Doprava: vlastní

• Dopravu na místo zahájení plavby a z místa jejího ukončení si účastníci zajišťují sami. Místa zahájení a ukončení plavby jsou dostupná veřejnou dopravou (vlak, bus). Parkování osobních aut je za poplatek v kempech.
• K dopravě na Dunajec lze z Česka využít noční vlakové spojení s odjezdem z Prahy, Brna, Břeclavi, Otrokovic a Ostravy přes Krakow.

Nástupní místa: Sromowce Wyzne - kemp Poľana Sosny pod hrází přehrady

Ubytování: kemp

Ubytování na tábořištích a v kempech na břehu řeky ve vlastních stanech. Za příplatek ve 2, 3 nebo 4 místných stanech Sport-S.

Program zájezdu

1. den: vpodvečer sraz v kempu Poľana Sosny ve Sromowce Wyzne. Je možné také přijet do kempu již o den dřív a volného dne před plavbou využít k nějaké pěkné túře v Národním parku Pieniny.
2. den: plavba Sromowce Wyzne – Kroscienko, 25 km, při které proplujeme jedním z nejkrásnějších kaňonů - Prielomem Dunajca v Národním parku Pieniny.
3. den: plavba Kroscienko – Zabrzeze, 13 km, odpoledne lze pro zájemce využít umělý slalomový kanál vedle místa táboření.
4. den: plavba Zabrzeze – Nowy Sacz, 31 km, (popřípadě Stary Sacz, 26 km), ukončení plavby a odjezd domů, eventuelně u skupin je možné spojit s dalším programem - například s plavbou po Popradu nebo lze přejet i na další slovenské řeky.

29.06. - 02.07.24 sobota - úterý
snídaně vlastní
3 650 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Slevy

 • 5% pro věrné klienty
 • Slevy pro děti do 15 let - viz ceník
 • První moment -8% pro stálé klienty, -5%n pro ostatní při objednání a úhradě zálohy do 31.3.2019
 • SKUPINOVÉ SLEVY:
 • Výhodné ceny pro skupiny - viz VODA PRO SKUPINY
 • Výhodné ceny pro školy a skupiny školní mládeže - viz VODA PRO ŠKOLY

Cena zahrnuje

 • Vypůjčení sportovního vybavení včetně lodí, pádel, plovacích vest, vodotěsných sudů, neoprenových bot a nepromokavých bund
 • Poplatky za stanování
 • Snídaně
 • Přeprava osobních věcí během programu
 • Sportovní instruktor - organizátor
 • Poplatek za plavbu Národním parkem
 • Sportovní a tábornické vybavení
 • DPH

Cena nezahrnuje

 • Služby za příplatek:
 • Přeprava řidičů k autům a účastníků během programu