Peru - za tajemstvím Inků II


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Let s přestupem z Prahy do Limy. Po vyřízení pasových formalit následuje transfer do hotelu a nocleh.
2. den: LIMA: Dnes se vydáte na prohlídku hlavního peruánského města Limy, kdysi nejbohatšího města světa, kterou v roce 1535 založil španělský dobyvatel Francisko Pizarro na březích řeky Rimac. Projdete se přes náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem, katedrálou, kostelem Santo Domingo i po čtvrti Miraflores. V muzeu Larco je uchována největší sbírka keramiky s erotickými motivy z předkolumbovského období. Ohromné podzemní katakomby pod klášterem San Francisco ukrývají více než 25 000 kosterních pozůstatků. Vedle koloniální architektury najdete i moderní budovy, nákupní galerie, luxusní obchody a restaurace s vybranými lahůdkami bohaté peruánské kuchyně. Návrat do hotelu, nocleh v Limě.
3. den: PISCO - NAZCA - PARACAS: Odjezd z Limy na jih, na místní letiště Pisco, odkud se vydáte malým letadlem k planině Palpa a Nazca, kde budete mít možnost z výšky spatřit unikátní obrazce v poušti, které znázorňují např. opici, pavouka, ptáka nebo postavu připomínající kosmonauta a vzhledem ke své velikosti jsou dobře viditelné pouze z dostatečně výšky. Kromě obrazců je planina poseta i přesnými geometrickými obrazci a čárami. Původ obrazců se nedokázal nikdy uspokojivě vysvětlit a stále existuje velké množství teorií o jejich vzniku. Přelet zpět do Pisca, následně transfer do hotelu, ubytování a nocleh v Paracasu. Krátká prohlídka Paracasu.
4. den: ISLAS BALLESTAS - LIMA: Dnešní den začnete výletem lodí na ostrovy Ballestas. Tato oblast je známá zejména kvůli velkému množství ptáků a bohatému mořskému životu. Dříve se tu těžilo guáno, což je ptačí trus bohatý na fosfor a amoniak a sloužil jako surovina pro výrobu hnojiv. Po návratu do přístavu odjezd na letiště v Limě. LIMA - AREQUIPA: Přelet z Limy do Arequipy. Transfer na hotel, ubytování a nocleh v „bílém městě“ Arequipa.
5. den: AREQUIPA: Prohlídku Arequipy začnete návštěvou pozoruhodného kláštera Santa Catalina, uchvacujícího komplexu dlážděných uliček a elegantní budovy, který byl otevřen pro veřejnost teprve v roce 1970 a řadí se mezi významné památky tohoto regionu. Projdete se po „Plaza Mayor“, navštívíte kostel "La Compania de Jesus".Odpoledne návštěva okolí města - Sabandia Mill a panského sídla Mansion del Fundador. Nocleh v Arequipě.
6. den: LA CALERA - CHIVAY: Odjezd směr Colca Valley. Minete místa, kde se téměř zastavil čas. Cestou je možné obdivovat nádhernou krajinu, kde se ve volné přírodě pasou lamy a alpaky. Projedete kolem několika půvabných vesniček, v jejichž okolí jsou dodnes visuté terasy s políčky, kde místní pěstují obilí i zeleninu, zahlédnete závěsné hrobky nebo malé zavlažovací kanály, které jsou vytesané do kamenů. Příjezd do Chivay, oběd a po něm přesun na ubytování. Odpoledne procházka a následně koupání v termálních pramenech.
7. den: CAŇON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - PUNO: Brzy ráno přejedete k vyhlídce „Mirador de la Cruz del Cóndor“. Budete mít jedinečnou možnost spatřit andské kondory, kdy rozpětí jejich křídel mnohdy dosahuje až tři metry. Majestátní kondoři nad nejhlubším kaňonem světa (4.160 metrů v severní části) na pozadí andských vrcholů a pod nebesky modrou oblohou, to bude jeden z největších zážitků na této cestě. Příjezd do Puna, nocleh.
8. den: JEZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO: Dnešní výlet zahájíte plavbou po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa rozkládajícím se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že mají černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Vaší další zastávkou bude ostrov Taquile, který se někdy také nazývá peruánský Alcatraz, neboť zde bývalo vězení. Místní raritou jsou tkané látky a především pletené čapky. Návrat do Puna v odpoledních hodinách.
9. den: PUNO - CUZCO: Přejezd do Cuzca panoramatickou cestou Andami (zasněžené vrcholky And, prudké strže, krásná údolí a pasoucí se lamy dokreslují nezapomenutelné scenérie. Cestou návštěva kamenných hrobek v Sillustani, které je považováno za největší pohřebiště světa. V průběhu cesty bude několik zastávek na fotografování a také na oběd v místní restauraci. Příjezd do hotelu v Cuscu, ubytování a nocleh.
10. den: CUZCO: Prohlídka nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Mancem Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cuzco znamená v kečuánštině pupek, střed. Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Procházka po centrálním náměstí Plaza de Armas, kde se pod koloniálními arkádami ukrývají rozmanité obchůdky, směnárny a kavárny. Prohlédnete si Pizzarův palác, katedrálu s černým Kristem - patronem města, chrám Koricancha a klášter Santo Domingo. Ještě nutné zajít si do města a ochutnat lahodné pisco sour. Nocleh v Cuscu.
11. den: DUHOVÁ HORA: Brzy ráno odjezd z Cuzca do vesničky Cusipata. Po snídani pokračování mikrobusem až do výšky okolo 4.700 m, odkud se vydáme už pěšky až na vrchol Vinicunca (5.026 m), ze kterého lze pozorovat neskutečný přírodní fenomén, tzv. Duhové hory (Montaňa de los 7 Colores). Na opačné straně pak leží zaledněný vrchol hory Ausangate (6.384 m). Na místě lze při výstupu fakultativně využít i pomoci muly (cca 25 USD). Po dostatečném čase na focení a pozorování těchto velehor, návrat do údolí a následně zpět do Cuzca.
12. den: POSVATNÉ ÚDOLÍ : Celodenní výlet do posvátného údolí Inků Valle Sagrado. Dle aktuálních podmínek buď návštěva města Pisac a jeho vyhlášeného trhu nebo návštěva vesnice Chichero. Pokračovat se bude do archeologického naleziště Ollantaytambo. Tato mocná pevnost má tu čest, že zažila jednu z mála porážek, kterou Inkové způsobili španělským dobyvatelům, kdy byl v roce 1536 Hernando Pizarro nucen uprchnout zpět do Cusca poté, co nedokázal prolomit opevnění. Přejezd vlakem podél řeky Urubamba do městečka Aquas Calientes, kde se v okolních kopcích ukrývá poklad v podobě bájného inckého města. Ubytování v hotelu, nocleh v Aquas Calientes.
13. den: MACHU PICCHU: Dnes na vás čeká nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24. 7. 1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mořem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami a navštívit všechny svatyně, observatoře a obytné budovy. „Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti.“ Návrat do Cuzca. Nocleh.
14. den: CUZCO – LIMA: Transfer na letiště. Odlet z Cuzca do Limy a následně odlet do Prahy (s přestupem).
15. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

25.04. - 09.05.25 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
107 990 Kč
cena za 15 dní (13 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 13x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
 • 3x obědy
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 16 osob)
 • NAVÍC V CENĚ
 • přelet nad planinou Nazca

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění