Severní Peru - hory, vodopády a archeologické skvosty


  • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
    strava: snídaněstrava: snídaně
    doprava: leteckydoprava: letecky
    • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: PRAHA – LIMA: Odlet z Prahy do Limy, ubytování a nocleh.
2. den: CARAL - HUARAZ: Dopoledne návštěva Caral, nejstaršího města amerického kontinentu z dob 3000 až 2500 let př.n.l. Jeho pyramidy a zapuštěná náměstí pochází ze stejné doby jako egyptské pyramidy. Poté přesun do města Huaraz v blízkosti národního parku Huascarán a Bílých Kordiller. Nocleh v Huarazu.
3. den: CHAVIN DE HUÁNTAR: Okolo jezera Querococha k archeologickému komplexu mocné kultury Chavín de Huántar, prohlídka podzemních labyrintů s kamennými monolity starými více než 2000 let, odpoledne návrat do Huarazu.
4. den: NÁRODNÍ PARK HUASCARÁN: Celodenní výlet do NP Huascarán, cestou zastávka v Yungay, které bylo celé zasypané lavinou po zemětřesení v roce 1970. Pobyt v blízkosti nejvyšší hory Peru v pohoří Cordillera Blanca, jezera Llanganuco s tyrkysovou vodou, památník československých horolezců. Výjezd na vyhlídku, odkud vás čekají nezapomenutelné pohledy na celou řadu šestitisícovek - Huascarán sever (6.650 m), Huascarán jih (6.768 m), Huandoy (6.395 m), Chopicalqui (6.345 m), Pisco (5.752 m), ad. Návrat do Huarazu a nocleh.
5. den: HUARAZ - TRUJILLO: přejezd do třetího největšího města v zemi Trujillo, cestou prohlídka nejpůsobivějších pyramid peruánského pobřeží - Huaca de la Luna a Huaca del Sol.
6. den: TRUJILLO: Trujillo, prohlídka historického centra (hlavní náměstí, koloniální kostely a bohatá šlechtická sídla Casa Urquiaga a Casa Orbegoso, památník La Libertad). Chan Chan – překrásný archeologický komplex kultury Chimu, dříve největší město z nepálených cihel s chrámovou pevností Tschudi, Huanchaco – klidné přístavní městečko, kde rybáři dodnes používají malé čluny caballitos z totory stejně jako jejich předkové kultury Moche, ochutnávka rybích specialit, mj. cebiche (není zahrnuto v ceně).
7. den: TRUJILLO - EL BRUJO - CHICLAYO: přejezd na sever do města Chiclayo, cestou návštěva komplexu El Brujo, kde byla nedávno objevena 1600 let stará mumie tetované ženy kultury Moche. Prohlídka jednoho z nejlepších muzeí světa (Tumbas Reales de Sipán), ve kterém jsou vystaveny všechny předměty nalezené v hrobce Pána ze Sipánu z 3. století (archeologický objev 20. století). Nocleh v Chiclayo.
8. den: CHICLAYO - TÚCUNME - GOCTA: Celodenní přesun do oblasti severní Amazonie, cestou návštěva Túcume – komplex 26 pyramid z nepálených cihel, které vytvořila kultura Lambayeque (Sicán) přibližně 1000 let po Kristu. Nocleh v Gocta.
9. den: TREK K VODOPÁDŮM GOCTA: Celodenní pobyt na kraji džungle u 3. nejvyššího vodopádu světa Gocta (771 m), pěší turistika s nezapomenutelnými výhledy k vodopádům, které byly „objeveny“ teprve v roce 2006. Pozorování ptactva a bohaté flory včetně orchidejí. Nocleh v Gocta.
10. den: SAN BARTOLO - REVASH - LEYMEBAMBAMBA: Ráno návštěva malebné vesničky San Bartolo, kde dodnes staví většinu domů jen z hlíny a ze dřeva. Odsud se vydáme pěšky k mauzoleu Revash, které tvoří hrobky pod skalním převisem, vybudované kulturou Chachapoya z 9.století. Odpoledne prohlídka moderního muzea ve vesničce Leymebamba, ve kterém vystavují více než 200 mumií nalezených u jezera Laguna de los Cóndores nebo také jedno z největších quipu (uzlíkové písmo) na světě. Poté návrat údolím podél řeky Utcubamba na hotel.
11. den: KUELAP: Kuelap, návštěva jedné z nejkrásnějších staveb severního Peru, kterou postavila kultura Chachapoya mezi lety 800 až 1470. Jedná se opevnění vybudované v oblasti zelenajících se kopců ve výšce 3.000 m, jeho součástí jsou zdi vysoké až 19 metrů a také na 420 kruhových staveb. Nahoru i dolů nám zkrátí cestu moderní lanovka. Cestou zpět na hotel zastávka ve městečku Chachapoyas.
12. den: POMACOCHAS - ALTO MAYO - AMAZONSKÉ NÍŽINY: Sjezd okolo jezera Pomacochas, oblastí mlžného pralesa Alto Mayo, která je domovem vzácného kolibříka podivuhodného nebo skalňáka andského přes městečko Moyobamba až do Amazonské nížiny. Cestou budeme pozorovat také plantáže rýže, manioku, kakaa, kafe, papáji, banánovníku a mnoha dalších druhů ovoce.
13. den: CHASUTA - HUALLAGA: Výlet do vesničky Chasuta, která je známá výrobou ručně malované keramiky, jejíž tradice je stará až několik set let. Návštěva kakaové plantáže a exkurze do místní výrobny čokolády Mishky. Odpoledne odpočinek u hotelu nedaleko řeky Huallaga, možnost procházky džunglí s pozorováním žabiček, keříků koky a další flory.
14. den: TARAPOTO - ODLET DO PRAHY: Dopoledne návrat do civilizace, exkurze do továrny na výrobu doutníků ve městě Tarapoto, případně návštěva tržnice. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Limy, večer následně pak do Evropy.
15. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy

01.09. - 15.09.24 neděle - neděle
snídaně letecky (Praha)
106 990 Kč
cena za 15 dní (13 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní poplatky místní přelet Tarapoto - Lima 13x nocleh ve 3* hotelech se snídaní lanovka Nuevo Tigo - Kuelap a zpět veškeré transfery během okruhu všechny prohlídky a vstupy dle programu služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety a vstupy spropitné cestovní pojištění náklady spojené s testováním na Covid-19