Grónsko - Zlatý trojúhelník


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Kodaně. Ubytování v hotelu a nocleh v Kodani.
2. den: KODAŇ – KANGERLUSSUAQ – KÓTA 660 : Odlet v dopoledních hodinách z Kodaně do Kangerlussuaq. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne vyjedete krásnou krajinou ke kótě č. 660. Úchvatná nekončící plocha ledu je naprosto fascinující a Vy se budete moci volně procházet na tomto fantastickém přírodním útvaru, který se vyvíjel milióny let. Návrat do hotelu. Nocleh v Kangerlussuaq.
3. den: NUUK: Přelet do grónské metropole Nuuk. Přivítá Vás majestátní hora Sermitsiaq tyčící se nad spletitými fjordy. Po příletu se vydáte na prohlídku, během níž navštívíte Národní muzeum s expozicí dávných mumií, kulturní centrum Katauaq s fasádou napodobující polární záři tančící na obloze a staré město. Odpoledne volno na nákup suvenýrů – zaujmou zejména kousky z dílen grónských tradičních řemesel. V podvečer se nalodíte na plavidlo Sarfaq Ittuk a vyplujete vstříc severu. Nocleh na lodi.
4. den: SISIMUT: Poklidná plavba podél čarokrásného pobřeží, které můžete pozorovat z pohodlí klubovny, nebo z venkovních palub lodi. Nezapomeňte mít po ruce dalekohled a fotoaparát. K večeru zakotvíte v druhém největším městě Grónska. Sisimut s malebnými dřevěnými domky leží v nádherné skalnaté krajině. Zde se seznámíte s historií regionu, navštívíte původní koloniální domy ze 17. století, ve kterých se dnes nachází muzeum. Jeho velmi autentická expozice vás provede všemi etapami života Inuitů. Návrat na loď a pokračování v plavbě na sever. Nocleh na lodi.
5. den: ILULISSAT: Ráno vás čeká pozdrav severního vodstva – ledové kry všech možných velikostí a tvarů od menších placek ledu až po hrozivé icebergy (ledové hory velkosti auta či domu). Ostatně slovo Ilulissat znamená „ledové kry“. Plavba zálivem Disko Bay do Ilulissat, kde v poledne zakotvíte. Následuje přesun do hotelu a odpoledne prohlídka města u ústí fjordu Ilulisaat Icefjord, jenž je pro svou jedinečnou krásu na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh v Ilulissat.
6. den: OSADA SERMERMIUT : Pěší výlet do opuštěné osady Sermermiut, která leží 2 km od Ilulissatu, během cesty zastávka u rokle Kællingekløften, odkud se vybízí nádherný výhled na ledový fjord. K tomuto místu se váže poněkud temný příběh. Asi před 900 lety, v době kdy byly potraviny vzácné, staré ženy páchaly sebevraždu skokem z útesu, a to proto, aby zabránily hladovění mladých. Tudíž se tomuto místu také přezdívá Čarodějnická rokle. Odpoledne možnost fakultativního výletu helikoptérou nad úžasnou jezerní a horskou krajinou. Za svitu půlnočního slunce se večer vydáme na úchvatnou scénickou plavbu mezi icebergy. Nocleh v Ilulissat.
7. den: ZÁLIV DISKO BAY A VELRYBÍ SAFARI: Dnes vyrazíte opět do vod kolem Ilulissat. Záliv Disko Bay i přilehlý fjord jsou v létě domovem několika druhů velryb – zejména keporkaků, plejtváků myšoka a malého. Díky radiovému spojení s místními rybáři je úspěch mise téměř jistý. Dobrodružní jedinci mohou využít možnosti půjčit si kajak a vydat se do klidné vody fjordu v tradičním inuitském dopravním prostředku (fakultativně). Scenérie vůkol pak uvidí z jiné perspektivy. Neméně ozvláštněný pohled nabízí let helikoptérou nad ledovcovou krajinou, z níž jako tesáky obrovské vlčice vystupují vrcholky hor. Nocleh v Ilulissat.
8. den: LEDOVEC EQI: Dnes se vydáte lodí k telícímu se ledovci Eqi. Trasa povede kolem zátoky Bredebugt, osady Oqaatsut a velkého fjordového systému zvaného Pakitsoq, dále úžinou Ataa obklopenou strmými horami až k samotnému ledovci Eqi. V jeho těsné blízkosti budete pozorovat obrovské kusy ledu, kterak se náhle odlamují a hřmotně padají do vody. Loď u ledovce kotví přibližně 2 hodiny, oběd na lodi. Příjemnou tečku za dnem a celou výpravou udělá závěrečná večeře v hotelu. Návrat do Ilulissat, nocleh.
9. den: ODLET Z ILULISSAT : Váš den začne posledním pohledem na famózní obrazy fjordu, který si v sobě zachováte po dlouhá léta, jelikož je nezapomenutelný. Transfer na letiště, vnitrostátní přelet do Kangerlussuaq a následně do Kodaně. Přílet do Kodaně ve večerních hodinách, ubytování v hotelu, nocleh.
10. den: PŘÍLET DO PRAHY:

31.07. - 09.08.24 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
174 990 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Kodaň – Kangerlussauaq – Kodaň – Praha
 • leteckou přepravu Kangerlussauaq – Nuuk, Ilulissat – Kangerlussauaq
 • plavbu kolem pobřeží Nuuk – Ilulissat na lodi Sarfaq Ittuk
 • 2x nocleh v Kodani v letištním hotelu 3* se snídaní
 • 5x nocleh v hotelech dle programu se snídaní (vlastní sociální zařízení)
 • 2x nocleh na lodi se snídaní v kajutě standard s plnou penzí
 • celodenní výlet lodí k ledovci Eqi s obědem
 • 1x uvítací večeře
 • 1x závěrečná večeře
 • veškeré transfery a výlety dle programu
 • přeprava zavazadel: 20 kg odbavené zavazadlo + 8 kg příruční zavazadlo
 • česky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety nad rámec programu
 • spropitné NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY