Ekvádor - od rovníku k Pacifiku


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: V ranních hodinách odlet z letiště Václava Havla v Praze.  Let s přestupem. Přílet do do Quita, po příletu transfer do hotelu.
2. den: MINDO - MLŽNÝ PRALES: Celodenní výlet do přírodní rezervace v oblasti Mindo. Procházka mlžným pralesem bohatého na pestrobarevné druhy orchidejí, motýlů a ptáků, mj. až 8 druhů kolibříků. Návštěva kakaové plantáže s ukázkou celého procesu zpracování kakaa až po čokoládu. Odpoledne návrat do Quita.
3. den: QUITO: Quito - prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intiñan zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.
4. den: QUILOTOA - ZUMBAGUA: výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m), pěší túra podél hrany kráteru, zdatnější mohou obejít celý kráter, případně sestoupit až k laguně. Dopoledne návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Zumbagua, kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu je to úžasná podívaná. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky a ve vesnicích se zase setkáme s místními Indiány, kteří nám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá po celém Ekvádoru pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži. Odpoledne sjezd k „Avenidě de los Volcanos“ na ubytování.
5. den: NP COTOPAXI - RIOBAMBA: Národní park Cotopaxi, pobyt u jedné z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5.897 m), procházka okolo jezera Limpiopungo (3.600 m). Za hezkého počasí a také v případě, že nám to sopka dovolí (v září 2015 se znovu probudila…), vystoupáme ještě o něco výše. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návštěva haciendy La Cienega ze 17.století s úžasnou atmosférou koloniální doby. Odpoledne přesun do prvního města založeného Španěly v Ekvádoru, Riobamby.
6. den: CHIMBORAZO - INGAPIRCA: návštěva nejstaršího kostela v Ekvádoru – Balbanera (1534), nedaleko laguny Colta. Za hezkého počasí bývá vidět i nejvyšší hora Ekvádoru – Chimborazo (6.310 m), Poté se vypravíme do Alausí, na vyhlídku jednoho ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa „Nariz del Diablo“. Poté pokračování do Cuency, cestou prohlídka nejznámější incké památky v Ekvádoru - Ingapirca.
7. den: CUENCA: Cuenca, prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Ekvádoru, historické centrum s mnoha kostely, koloniálními domy a květinovým trhem. Exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky. Návštěva muzea Pumapungo v místech, kde dodnes stojí ruiny inckého komplexu Tomebamba. Odpoledne individuální volno.
8. den: CAJAS - GUAYAQUIL: návštěva vysokohorského národního parku Cajas s ledovcovými jezery, průzračnými říčkami a zvláštního druhu stromu rodu Polylepis, poté sjezd k pobřeží Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážemi. Odpoledne příjezd do Guayaquilu, následně prohlídka největšího města Ekvádoru a hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, jejíž stáří je až 400 let.
9. den: ODLET Z GUAYAQUILU: ráno individuální volno, transfer na letiště a odlet z Guayaquilu do Prahy.
10. den: PŘÍLET DO PRAHY:

říjen 2024

20.10. - 29.10.24 neděle - úterý
snídaně letecky (Praha)
89 990 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

leden 2025

22.01. - 31.01.25 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
79 990 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 7x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění