Krásy jižní Číny


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET 1 Z PRAHY DO PEKINGU: Odlet do Pekingu.
2. den: PEKING: Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Večer individuální volno.
3. den: 3 ZAKÁZANÉ MĚSTO, CHRÁM NEBES: Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města – sídla panovníků dynastie Ming a Čching. Během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, ve kterém panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.
4. den: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, HROBKY DYNASTIE MING: Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi. Tato zeď, sloužící původně k obranným účelům, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka jedné ze dvou přístupných hrobek panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek).
5. den: KUNMING – SHILIN: Ranní transfer na letiště. Přelet do města do města věčného jara – Kunmingu. Po příletu návštěva kamenného lesa Shilin, nejnavštěvovanější lokality v Yunannu. Procházka mezi pozoruhodnými skalními útvary s výškou 30 metrů. Transfer do hotelu, nocleh.
6. den: DALI: Snídaně. Odjezd do Dali, starobylého čínského města, ležícího v blízkosti jezera Erhai. Odpoledne projížďka po jezeře Erhai a návštěva areálu Tří pagod z 9. století. Večer procházka po starém městě. Nocleh.
7. den: LIJIANG: Snídaně. Odjezd do Lijiangu. Cestou zastávka ve vesnici Xizhou s významnými baiskými domy. Po příjezdu do Lijiangu následuje procházka starým městem. Město je dnes zařazeno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Následuje návštěva parku Černého draka s kulisou Sněžné hory nefritového draka a muzea. Nocleh.
8. den: LIJIANG: Snídaně. Výjezd lanovkou na Sněžnou horu do výše 4.506 metrů nad mořem s úchvatnými výhledy na okolní ledovce. 10 km od Lijiangu leží vesnice Baisha, kde uvidíme pozůstatky dvou velkolepých chrámů se zachovalými freskami ze 14. století.
9. den: ZHONGDIAN: Snídaně. Odjezd do Zhongdianu. Cestou zastávka u soutěsky Tygřího skoku, malá procházka k prvnímu ohybu Dlouhé řeky. Ubytování v Zhongdianu – hlavním městě tibetské autonomní oblasti Diqing. Naleznete zde tradiční tibetské stavby. Nocleh.
10. den: ZHONGDIAN: Snídaně. Výlet do NP Potatso s bohatou faunou a flórou. Po obědě prohlídka rozsáhlého kláštera Songzanlinsi, v němž žije přes 600 mnichů. Návštěva tibetské rodiny. Nocleh.
11. den: ZHONDGIAN – CHENGDU: Snídaně. Volný den. Odpoledne transfer na letiště. Odlet do Chengdu. Ubytování. Nocleh.
12. den: CHENGDU: Snídaně. Dopoledne navštívíte chovnou stanici pandy velké. V roce 2016 se zde narodilo 26 mláďat. Po obědě prohlídka starého města a buddhistického kláštera Wenshu.
13. den: CHENGDU: Snídaně. Volný den. Odpoledne transfer na letiště. Následuje odlet do Prahy.
14. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

14.07. - 27.07.24 neděle - sobota
polopenze letecky (Praha)
99 990 Kč
cena za 14 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Peking a Chengdu – Praha s přestupem
 • leteckou přepravu Peking – Kunming a Zhongdian – Chengdu
 • letištní taxy
 • 11x nocleh v hotelech 3* - 4
 • plnou penzi
 • program včetně vstupů a transfery
 • českého průvodce ESO travel a místního průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum - poplatek 3.500,- Kč. Platí se přímo vízovému centru. Nutný on-line formulář a osobní návštěva vízového centra za účelem sejmutí otisků prstů. Vyřízení trvá 1 týden
 • fakultativní výlety nad rámec programu
 • pojištění léčebných výloh do zahraničí