Malý okruh Čínou


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Sraz skupiny na letišti Praha. Odlet do Pekingu.
2. den: PŘÍLET DO PEKINGU: Přílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytování. Večer individuální volno na procházku městem či odpočinek.
3. den: TCHIEN-AN-MEN, PEJ-CHAJ PARK, WANG FU TING ROAD: Snídaně. Celodenní prohlídka největšího náměstí na světě Tchien-an-men – náměstí Nebeského klidu o rozloze 44 hektarů. Po obědě procházka parkem Pej-chaj s prohlídkou pagody, postavené na ostrově uprostřed laguny. Procházka po Wang-futing Road, nejrušnější třídě moderního cen tra Pekingu s obchodními domy.
4. den: ZAKÁZANÉ MĚSTO, CHRÁM NEBES: Snídaně. Celodenní prohlídka Zakázaného města – sídla panovníků dynastie Ming a Čching. V tomto rozlehlém císařském komplexu vládlo 24 panovníků po více než 500 let celé čínské říši. Zakázané město bývá též nazýváno největším kulturním muzeem Číny, během vlády všech císařů bylo nepřístupné veřejnosti. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Chrámu nebes, postaveného již v roce 1420. V tomto rozsáhlém chrámu panovníci dynastie Ming a Čching pořádali modlitební obřady a rituály. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.
5. den: LAMAISTICKÝ A KONFUCIŮV CHRÁM: Snídaně. Dopoledne prohlídka lamaistického kláštera. Jeho pět hlavních síní ztěles - ňuje slohovou směsici chánských, mon golských a tibetských prvků. Oběd v typické čínské restauraci. Odpoledne prohlídka Konfuciova chrámu, zakladatele konfucianismu, který je v Číně dodnes velice uznávaným filozofickým směrem. Večer pro zájemce fakultativně návštěva pekingské opery.
6. den: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ, HROBKY DYNASTIE MING: Snídaně. Celodenní výlet k Velké čínské zdi, jež se rozpíná v délce více než 21.000 km. Tato zeď, sloužící původně k obranným účelům proti invazi barbarů, se nachází zhruba 60 km severovýchodně od Pekingu. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne prohlídka jedné ze dvou přístupných hrobek panovníků dynastie Ming (celkem 13 hrobek).
7. den: LETNÍ PALÁC, ZOO: Snídaně. Prohlídka Letního paláce, letního sídla císařů. Během své vlády zde císaři přebývali a odpočívali v rozlehlých zahradách. Prohlédnete si i známou Loď čistoty a klidu – Mramorovou loď císařovny Cch’-si z roku 1888. Oběd v tradiční čínské restauraci. Odpoledne přejezd do pekingské ZOO, kde uvidíte populární pandy, symbol Číny. Večer fakultativně ochutnávka místní speciality – pekingské kachny.
8. - 9. den: PŘÍLET DO PRAHY: Snídaně. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy na letiště Praha – Ruzyně ve večerních hodinách.

duben 2024

06.04. - 14.04.24 sobota - neděle
polopenze letecky (Praha)
44 990 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)
27.04. - 05.05.24 sobota - neděle
polopenze letecky (Praha)
44 990 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

květen 2024

18.05. - 26.05.24 sobota - neděle
polopenze letecky (Praha)
44 990 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

červen 2024

29.06. - 07.07.24 sobota - neděle
polopenze letecky (Praha)
44 990 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

srpen 2024

03.08. - 11.08.24 sobota - neděle
polopenze letecky (Praha)
44 990 Kč
cena za 9 dní (6 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Peking - Praha s přestupem
 • letištní taxy
 • transfery letiště – hotel – letiště
 • 6x nocleh se snídaní v Pekingu v hotelu 3*+ -4
 • program včetně transferů a vstupů
 • 6x oběd v tradiční čínské restauraci
 • českého průvodce během okruhu

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum - poplatek 3.500,- Kč. Nutný on-line formulář a osobní návštěva vízového centra za účelem sejmutí otisků prstů. Vyřízení trvá 1 týden
 • fakultativní výlety
 • cestovní pojištění