Bhútán - Nepál Na Vlně Luxusu


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: plná penzestrava: plná penze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Scházíme se na Letišti Václava Havla v Praze Ruzyni a odlétáme do Káthmándú vstříc našemu dobrodružství.
2. den: PŘÍLET DO KATHMANDU: Přilétáme do Káthmándú, kde nás na letišti očekává zástupce naší partnerské cestovní kanceláře, který nám poskytne veškerý servis a doprovodí nás do hotelu Marriott 5*. Ubytováváme se a vyrážíme na odpolední prohlídku centra Káthmándú včetně paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi a sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairab. První den se blíží ke svému konci, ale nás ještě slavnostní uvítací večeře spojená s tradičním tanečním vystoupením. První dojem z Nepálu je skvělý a tak spokojeně usínáme v Káthmándú.
3. den: KÁTHMÁNDÚ – PARO – THIMPHU: Po kvalitní snídani v našem hotelu se vydáváme na letiště a přelétáváme do Bhútánu. Za příznivého počasí shlédnete jedinečné panorama himálajských štítů, včetně nejvyšší hory světa Mt. Everest. Po přistání na letišti v Paru přejedeme do hlavního města Thimphu. Cestou se zastavíme u chrámu Tachog Lhakhang a také u největší bronzové sochy Buddhy v Bhútánu (51.5 m). Po obědě navštívíme přírodní rezervaci dedikovanou národnímu zvířeti "takinovi" a nevynecháme ani ženský klášter Dupthop. Po ubytování v jednom z nejlepších hotelů v Bhútánu - hotelu Le Meridian Thimphu 5* následuje volno na procházku městem za nákupy a fotografováním. První bhútánský den zakončíme chutnou večeří a pak už nás čekají jen sladké sny.
4. den: THIMPHU: Vychutnáváme si první snídani v Le Meridian a těšíme se, co nám dnešní den přinese. Dopoledne nás čeká návštěva Národního poštovního muzea, řemeslného bazaru, Textilního muzea a Školy umění a řemesel (Malířská škola). Obědváme v restauraci Simply Bhutan Museum, kde nás čeká tradiční gastronomie i prostředí. Jiný kraj, jiný mrav a tak nás odpoledne čeká netradiční zápas v lukostřelbě na stadionu Changlimithang. Večer ještě navštívíme pevnost Tašičcho dzong, která je zajímavá tím, že byla postavena bez využití hřebíků či jiných výdobytků moderní technologie. V současné době je zde sídlo vlády, královská trůnní síň a také královské kanceláře. Sídlí zde také rovněž ministerstvo vnitra a financí. Den se chýlí ke konci, vychutnáme si dobrou večeři a pak už jen nocleh v hotelu Le Meridian Thimphu 5*.
5. den: PUNAKHA: Po snídani odjíždíme do scénického údolí Punakha. Punakha je starobylé hlavní město Bhútánu. Cestou navštívíme průsmyk Dochu La Pass v nadmořské výšce 3.140 m a pokračujeme k chrámu Chimi Lhakhang, zvanému též Chrám plodnosti, postavenému v roce 1499 na počest Drukpy Kuenleyho. Drukpa Kuenley je také nazýván Devinským šílencem z Bhútánu pro svůj neortodoxní způsob výuky buddhismu. Odpoledne navštívíme ještě pevnost Punakha Dzong postavenou v sedmnáctém století a pokud nám to čas dovolí, vydáme se také v pozdních odpoledních hodinách na výlet do krásného kláštera Khamsum Yulley. Náš dnesšní program zakončíme procházkou přes nejdelší visutý most v Bhútánu (160 metrů) postavený přes řeku Pho Chu. Zážitků dnes bylo opravdu hodně a nám zbývá energie tak akorát na dobrou večeři a poté už "dobrou noc" v resortu Como Uma Hotel Punakha 5*.
6. den: PARO: Dnes po snídani odjíždíme do Para s fotozastávkou u pevnosti Wangdi Phodrang Dzong. Čeká nás návštěva Národního muzea Bhútánu "Ta Dzong" s jednou z nejlepších světových sbírek thangk a dalších artefaktů bhútánského umění. Následuje návštěva buddhistického kláštera a pevnosti Paro Dzong a také autentické bhútánské farmy. Večeříme v našem báječném resortu a spíme opět v resortu Como Uma Hotel Paro 5*.
7. den: PARO: Dnes se na snídani nesmíme odbýt! Odjíždíme na výšlap k jednomu ze symbolů bhútánské architektury Taktsang, buddhistického kláštera známého pod názvem „Tygří hnízdo“. Odpoledne navštívíme významné místo Drukgyel Dzong (Pevnost vítězných Bhútánců), kde Bhútánci odrazili útočníky z Tibetu. Pod bývalou pevností leží horská vesnička s typickými bhútánskými domky. Za jasných dnů se nad pevností tyčí panoráma posvátné hory Čomolhari, tak snad budeme mít štěstí. Později navštívíme buddhistický chrám Kyichu Lhakhang, jeden z nejstarších klášterů Bhútánu postavený v roce 659 n. l. Srongtsenem Gampem a večerní volno využijeme k procházkám po městě. Příjemně unaveni zasedáme k večeři a čeká nás poslední noc v resortu Como Uma Hotel Paro 5*.
8. den: KÁTHMÁNDÚ: Loučíme se s naším resortem chutnou snídaní a odjíždíme na letišti, abychom odletěli zpět do Káthmándú. Nepálská metropole toho pro nás má ještě hodně a my začínáme prohlídkou tajemného chrámu Pashupatinath zasvěceného bohu Šivovi. Chrám patří k jednomu z nejdůležitějších náboženských míst v Asii pro Šivovy uctívače. Provádějí se zde kremace, poslední obřady hinduistů a další významné ceremonie. Zlatým hřebem dnešního programu bude návštěva Boudhanáth stúpy – největší kulové stúpy v Nepálu. Obě pamětihodnosti jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a patří k nejvyhledávanějším místům v Káthmándú. Ubytováni jsme v Hotelu Marriott 5*.
9. den: KÁTHMÁNDÚ: Po nějaké době opět snídáme v Marriottu a následně vyrážíme do města. Dopoledne si prohlédneme unikátní historické centrum města Patan v okolí ústředního náměstí Durbar. Následuje návštěva historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, scénickým náměstíčkem hrnčířů a desítkami dalších chrámů, mistrovských děl nevárského řezbářství. Zážitků i krásných fotografií dnes máme znovu spousty a před námi je poslední den. Přespíme opět v našem v Hotelu Marriott 5* a ráno nás čeká další nabitý den.
10. den: KÁTHMÁNDÚ - ODLET DO PRAHY: Poslední snídaně v nepálu je opět parádní a my jsme plní síly na výlet do pohoří Chandragiri Hills, odkud se otevírá nádherný výhled na štíty Himálají. Lanovkou vystoupáme až do výšky 2.550 metrů na mořem a ty výhledy budou stát opravdu za to. Hlava se nám nezatočila a tak pokračujeme prohlídkou chrámu Bhaleshwara Mahadev. Při návratu do Káthmándú se ještě zastavíme u chrámu Swayambhunáth na pahorku nad městem a plni zážitků vyrazíme v pozdním odpoledni na letiště. Čeká nás odlet do Prahy a my víme, že Nepál s Bhútánem zůstanou v naší paměti i srdci ještě hodně dlouho!
11. den: PŘÍLET DO PRAHY: Do Prahy přilétáme v ranních hodinách a už se nemůžeme dočkat vyprávění o "království štěstí" všem našim přátelům. Možná ještě více se ale těšíme na další cestu...

16.05. - 26.05.24 čtvrtek - neděle
plná penze letecky (Praha)
198 950 Kč
cena za 11 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Káthmándú – Praha s přestupem v Doha
 • leteckou přepravu Káthmándú - Paro - Káthmándú
 • letištní taxy
 • 8x nocleh se snídaní v luxusních hotelech 5
 • 5x oběd, 6x večeři
 • transfery a program dle itineráře se vstupy
 • vstupní vízum do Nepálu a Bhútánu
 • profesionální průvodce ESO travel

Cena nezahrnuje

 • scénický let kolem Everestu - 6.000,- Kč
 • cestovní pojištění
 • bakšišné