Nepál - pestrý svět pod Everestem


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Káthmándú s přestupem.
2. den: PŘÍLET DO KÁTHMÁNDÚ: Přílet do Káthmándú. Odpoledne prohlídka města a návštěva pagody Svajambhunáth, přezdívané „Opičí chrám“, odkud se otevírá nádherný výhled na Káthmándské údolí. Dále návštěva paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairávy. Nocleh v Káthmándú.
3. den: KÁTHMÁNDÚ: Snídaně. Prohlídka unikátního historického centra města Patan v okolí Palácového náměstí. Pokračujeme exkurzí do historického Bhaktapuru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, náměstíčkem hrnčířů i mistrovských děl nevárského řezbářství a desítkami dalších chrámů,. Nocleh v Káthmándú.
4. den: KÁTHMÁNDÚ - POKHARA: Po snídani přejezd do druhého největšího města Nepálu, do Pokhary. Odpoledne projížďka loďkou po jezeře Phewa a následuje malebná procházka kolem jezera. Jezero patří k nejnavštěvovanějším a nejmalebnějším v celém Nepálu. Je oblíbené především pro své půvabné okolí a krásně se na něm odráží hora Machhapuchhre a další vrcholky pohoří Annapurna. Nocleh v Pokhaře.
5. den: POKHARA: Snídaně. Celodenní prohlídka Pokhary. Navštívíte Mezinárodní horské muzeum, ve kterém je část expozice věnovaná fenoménu Yeti. Dále malebné vodopády Davis Fall, jeskyni Gupteshwor Mahadev nebo vystoupáte k Pagodě Míru – budhistické stúpě ležící v nadmořské výšce 1.113 m n m, odkud se rozprostírá nádherný výhled do okolí na město či na vrcholky Annapurny. Nocleh v Pokhaře.
6. den: POKHARA – CHITWAN: Snídaně. Odjezd malebnou krajinou k národnímu paku Chitwan. Po cestě zastávka u Gorkha palace postaveného v 16. století Rámem Šáhem. Palác je postaven na vrcholu kopce v nadmořské výšce asi 1 000 metrů. Odpolední příjezd do NP Chitwan, ubytování, večeře a nocleh v Chitwanu.
7. den: NP CHITWAN: Po snídani odjezd na nezapomenutelné safari. Jedinečným zážitkem může být jízda na slonu v tropické džungli, pozorování různých druhů zvířat, medvědů a krokodýlů či leopardů a tygrů. Největším lákadlem je zde tygr bengálský a nosorožec indický. V parku žije více než 700 druhů zvířat. Vydáte se také do vesnice, kde poznáte kulturu domorodého etnika Tharu. Večeře a nocleh v Chitwanu.
8. den: CHITWAN – KÁTHMÁNDÚ: Snídaně a ranní odjezd do Káthmándú. Odpolední prohlídka tajemného chrámu Pashupatinah zasvěceného bohu Šivovi. Chrám patří k jednomu z nejdůležitějších náboženských míst v Asii pro Šivovy uctívače. Provádějí se zde kremace a poslední obřady hinduistů. Následuje návštěva Boudhanath stúpy – největší kulové stúpy v Nepálu. Obě pamětihodnosti jsou zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování a nocleh v Káthmándú.
9. den: KÁTHMÁNDÚ - PRAHA: Snídaně a transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy. Večerní přílet do Prahy.

březen 2023

09.03. - 17.03.23 čtvrtek - pátek
snídaně letecky (Praha)
56 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

květen 2023

05.05. - 13.05.23 pátek - sobota
snídaně letecky (Praha)
Sleva 7% 56 990 Kč 52 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Káthmándú – Praha
 • letištní taxy
 • 7x nocleh se snídaní v hotelech 3
 • 2x oběd, 2 x večeře v NP Chitwan
 • transfery a program dle itineráře se vstupy
 • průvodce ESO travel (minimálně 11 osob)

Cena nezahrnuje

 • vízum do Nepálu 30,- USD + 1 fotografie
 • fakultativní výlety nad rámec programu
 • bakšišné 35,- USD na osobu
 • cestovní pojištění