Ekvádor od rovníku k Pacifiku a Galapágy


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: V ranních hodinách odlet z letiště Václava Havla v Praze.  Let s přestupem. Přílet do do Quita, po příletu transfer do hotelu.
2. den: QUITO: Quito - prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intiñan zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.
3. den: QUITO - COTOPAXI: Přejezd do národního parku pod jednou z nejvyšších sopek světa, Cotopaxi. Následuje procházka okolo jezera Limpiopungo ve výšce 3.600m.n.m.. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návštěva haciendy La Cienega ze 17.století s úžasnou atmosférou koloniální doby. Odpoledne sjezd k „Avenidě de los Volcanos“ a ubytování v údolí nedaleko města Latacunga.
4. den: RIOBAMBA - QUILOTOA - ZUMBAGUA: Výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m) a pěší túra podél hrany kráteru. Zdatnější mohou obejít celý kráter, případně sestoupit až k laguně. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky v okolí Zumbagua, a ve vesnicích se zase setkáte s místními Indiány, kteří Vám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži. Odpoledne přesun do prvního města založeného Španěly v Ekvádoru, Riobamba, nocleh.
5. den: GUAMOTE - CHIMBORAZO: Dopoledne návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Guamote, kam se sjíždí místní domorodci z celého okolí, aby prodali, nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale i zvířata nebo ponča. Poté se vypravíme do národního parku Chimborazo ke stejnojmenné nejvyšší hoře Ekvádoru (6.310 m), pozorování divokých vikuní.
6. den: CUENCA -ALAUSÍ - INGAPIRCA: Ráno  přesun nad Alausí na vyhlídku jednoho ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa „Nariz del Diablo“. V případě, že bude opět trať do Sibambe a zpět v provozu, pojedeme vlakem (fakultativně). Odpoledne přesun do Cuency, cestou prohlídka nejznámější incké památky v Ekvádoru - Ingapirca.
7. den: CUENCA: Dopolední prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Ekvádoru. Procházka po historickém centru s mnoha kostely, koloniálními domy a květinovým trhem. Exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky. Návštěva muzea Pumapungo v místech, kde dodnes stojí ruiny inckého komplexu Tomebamba. Odpoledne individuální volno.
8. den: EL CAJAS - GUAYAQUIL: Snídaně a odjezd do Guayaquilu. Dopoledne návštěva vysokohorského národního parku Cajas s ledovcovými jezery, průzračnými říčkami a zvláštního druhu stromu rodu Polylepis, poté sjezd k pobřeží Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážemi. Odpoledne příjezd do Guayaquilu, ubytování a následně prohlídka největšího města Ekvádoru a hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, některé z nich jsou až 400 let staré. Nocleh.
9. den: GALAPÁGY OSTROV MOSQUERA: Ráno odjezd na letiště a přelet na ostrov Baltra.  Po příletu na letiště Baltra projdete letištní kontrolou, aby se zamezilo zanesení cizích rostlin nebo zvířat na ostrovy, a také zaplatíte vstupné do národního parku ve výši 100 USD (pokud nebyla předplacena). Čeká vás krátká jízda autobusem do přístavu. Ostrůvek Mosquera se nachází mezi ostrovy Baltra a North Seymour. Jedná se o malý ostrůvek tvořený geologickým zvednutím, s útesem skal a korálů a velkou pláží s bílým pískem, kde velká populace lachtanů ráda relaxuje. Můžete také pozorovat několik druhů pobřežních ptáků. Toto místo nabízí skvělé šnorchlování a koupání. Podél skal je běžné vidět červené lávové kraby. Ostrůvek Mosquera se nachází mezi ostrovy Baltra a North Seymour. Jedná se o malý ostrůvek tvořený geologickým zvednutím, s útesem skal a korálů a velkou pláží s bílým pískem, kde velká populace lachtanů ráda relaxuje. Můžete také pozorovat několik druhů pobřežních ptáků. Toto místo nabízí skvělé šnorchlování a koupání. Podél skal je běžné vidět červené lávové kraby.
10. den: GALAPÁGY OSTROV GENOVESA: Dopoledne - Prince Philip’s Steps (Genovesa) Před vyloděním se projedete člunem podél východního ramene kaldery. Jak se blížíte, stoupající 25 m vysoké stěny se stávají ohromujícími. Někdy na jedné z říms odpočívá galapážský lachtan hřivnatý nebo mořský pták. Pak budete muset jít pěšky a od přístavního mola vystoupat strmé schody až nahoru, kde rostou keře „palo santo“. Zde ve stínu na skalnaté půdě vděčně hnízdí terejové rudonohý. O kousek opodál na okraji skály se keře rozestoupí a můžete se vychutnat panoramatický výhled, silný mořský vánek a úžasné létající dovednosti nesčetných mořských ptáků. Následně po exponovaném okraji skály nejprve projdete okolo terejů tichomořských a nakonec dojdete k početným hnízdištím buřňáčků, kde pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout dobře maskovanou sovu krátkosrstou při lovu své potravy! Odpoledne - Darwin Bay (Genovesa) Uvnitř ponořené kaldery Genovesy leží Darwinův záliv o průměru více než 1,5 km a je hluboký téměř 200 m. Malá oblast vás opakovaně překvapí, při procházce po pláži s korálovým pískem, překračujíc vyprahlé lávové útvary a potoky, okolo přílivových jezírek, keřů a dále vpřed na vrchol některého z útesů. V tomto klidném prostředí si každý jednotlivý druh obsadil svůj vlastní ekologický výklenek (nebo stanoviště), aniž by rušil ostatní.
11. den: GALAPÁGY OSTROV BARTOLOMÉ A SANTIAGO: Dopoledne - Bartolome Krásný vulkanický ostrůvek Bartolome patří k nejmladším z ostrovů a v geologickém měřítku se nedávno zrodil z ohně. I když na první pohled vypadá bez života, Bartolome nabízí některé z nejdivočejších krajin a nejlepší panoráma na celém souostroví. Chcete-li si vychutnat pohlednicový pohled na idylický "Pinnacle Bay", budete muset vystoupat po schodech k vyhlídce až na vrchol ostrova (114 m). Vstoupíte do dramatického světa hrozivých (i když uhašených) nedalekých rozstřikovaných lávových kuželů, kráterů a lehkých krůpějí, které byly chrleni ohnivými fontánami. Na této vrcholové stezce si také všimneme skrovných prvních průkopníků vegetace, jako lávový kaktus, jak se snaží zakořenit v holých panenských lávových polích. Odpoledne - Sullivan Bay (Santiago) Příchod do Sullivan Bay je jako přistání na Měsíci. Pustá, rozlehlá pole se zdají být většinou bez života, ale tento ostrov, který je obzvláště populární mezi fotografy, nabízí také hodně k vidění. Je tu dokonce nějaký život! Karety obrovské se zavrtávají na malé pláži s bílým pískem, kde najdete také kraby, volavky a ústřičníky.
12. den: SAN CRISTOBAL - QUITO - ODLET DO PRAHY: Dopoledne - Twin Craters and El Chato Reserve (Santa Cruz) Původní les druhu scalesia v želví rezervaci El Chato je nejlepším místem pro hledání obřích želv galapážských v jejich nejautentičtějším prostředí! Navzdory zajímavým chovným centrům – kde máte zaručeno, že želvy najdete v jejich ohradách – není nic lepšího, než je pozorovat v divoké volné přírodě. I když to místo bývá docela vlhké a blátivé, pokud želvy tiše opustí svůj oblíbený rybník, vaše návštěva se může změnit v dobrodružnou výpravu.  Krátery Twin neboli „Dvojčata“ se nacházejí po obou stranách silnice vedoucí do Puerto Ayora. Tyto působivé útvary nejsou ve skutečnosti sopečné krátery. Byly tvořeny magmatickými dómy, které ztvrdly na vnější straně, zatímco láva pokračovala v průtoku uvnitř až zanechala obrovské a prázdné magmatické komory, jejichž stropy se nakonec zřítily a zanechaly dvě velké díry. Krátery leží v bujném mlžném lese tvořeném vysokohorskými rostlinnými druhy scalesia, které jsou endemické pro Galapágy. Tato oblast je také domovem pěnkavky bledé, která používá nástroje k hledání jídla. Bývá zde také příležitosti vidět tyranovce rubínového, malého ptáka s červenou hlavou a hrudí. Poté,  budete dopraveni na letiště Baltra, odkud odlet do Guayaquilu a poté do Prahy
13. den: PŘÍLET DO PRAHY: Přílet do Prahy.

květen 2024

19.05. - 31.05.24 neděle - pátek
snídaně letecky (Praha)
177 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

říjen 2024

20.10. - 01.11.24 neděle - pátek
snídaně letecky (Praha)
177 990 Kč
cena za 13 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Guayaquil - Praha s přestupem včetně letištních poplatků
 • přelet Guayaquil – Baltra - Quito včetně letištních poplatků
 • 3 x ubytování ve dvoulůžkové kajutě na jachtě Archipel I (First Class) s plnou penzí
 • výbavu na šnorchlování a kajak
 • na Galapágách služby místního anglicky a španělsky mluvícího průvodce
 • 8x nocleh ve 3*+ a 4* hotelech se snídaní
 • veškeré transfery během okruhu (včetně vlaku Alusi - Sibambe a zpět)
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 8osob)

Cena nezahrnuje

 • fakultativní výlety a vstupy
 • cestovní pojištění
 • vstupní kartu na Galapágy 100,- USD / osoba (platba v hotovosti až na ostrovech)
 • tranzitní kartu 20,- USD / osoba (platba v hotovosti až na ostrovech)
 • spropitné
 • náklady spojné s Covid testováním (testy si hradí klient sám, jako samoplátce)