Z Machu Picchu do Ria


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: PRAHA – LIMA: Odlet z Prahy do Limy, přílet do Limy. Po vyřízení pasových formalit následuje transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.
2. den: LIMA: Celodenní prohlídka hlavního peruánského města Limy (UNESCO), kdysi nejbohatšího města světa, kterou v roce 1535 založil španělský dobyvatel Francisko Pizarro na březích řeky Rimac. Projdete se přes náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem i po čtvrti Miraflores. Vedle koloniální architektury zde najdete i moderní budovy, nákupní galerie, luxusní obchody a restaurace s vybranými lahůdkami bohaté peruánské kuchyně. Prohlédnete si katedrálu, kostel s klášterem Santo Domingo, muzeum Larco a také pyramidu Huaca Pucllana z nepálených cihel. Návrat do hotelu, nocleh v Limě.
3. den: LIMA – CUZCO – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ: Ráno transfer na letiště a přelet do Cuzca (UNESCO). Následuje cesta do Posvátného údolí s výhledy na zasněžené vrcholky And. Návštěva indiánské vesničky Chinchero, která je známá pestrobarevným trhem a nádhernými textiliemi. Odpoledne pak chrámový komplex Ollantaytambo s původní inckou vesnicí nedaleko řeky Urubamba. Po prohlídce se přesunete vlakem pod Machu Pichu do vesnice Machu Picchu Pueblo (dříve Aquas Calientes). Ubytování a nocleh.
4. den: MACHU PICCHU – CUZCO: Brzy ráno transfer autobusem k branám Machu Pichu (UNESCO). Čeká Vás nezapomenutelná prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvátného místa Inků uprostřed hor a džungle. Společně s průvodcem navštívíte náměstí, všechny svatyně, observatoře, terasy i obytné budovy. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (fakultativně), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Machu Pichu Pueblo a dále vlakem podél řeky Urubamba do Cuzca. Nocleh v Cuzcu.
5. den: CUZCO: Prohlídka nejhezčího peruánského města. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cuzco (nebo také Qosqo či Cusco) znamená v kečuánštině pupek, střed. Cuzco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Obdivovat zde budete zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, chrámový komplex Coricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Dále navštívíte také mohutnou pevnost Sacsayhuaman a sochu bílého Krista, odkud je krásný pohled na celé město. Nocleh v Cuzcu. Večer transfer na letiště a odlet do Limy a následně do Ria.
6. den: LIMA - RIO DE JANEIRO: Ráno přílet do Ria. transfer do hotelu a ubytování. Po odpočinku se můžete vydat relaxovat na pláž Copacabana, nebo si prohlídnout blízké okolí.
7. den: RIO DE JANEIRO: Dopoledne výlet k jednomu ze symbolů Ria – světoznámé Cukrové homoli. Začnete projížďkou kolem proslulých pláží Ria. Následně první kabinkovou lanovkou vyjedete nejdříve na horu Urca a další kabinkovou lanovkou dojedete na Cukrovou homoli (Pao de Acúcar), odkud se můžete kochat nádherným pohledem na nejhezčí město světa. Odpoledne volnoNocleh v Rio de Janeiru.
8. den: RIO DE JANEIRO: Dopolední výlet k soše Krista Vykupitele, dalšímu symbolu Rio de Janeira. Po jízdě autokarem kolem jezera Rodrigo de Freitas přijedete na úpatí hory Corcovado, odkud pojedete pohodlnou pozemní lanovkou tropickým pralesem Tijuca až těsně pod vrchol Corcovada. Po absolvování závěrečných schodů k soše Krista Vykupitele (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada se Vám naskytne fantastický pohled na Rio de Janeiro. Dále prohlídka centra města. Odpoledne volný program, možnost relaxace na jedné z pláží (Copacabana nebo Ipanema). Nocleh v Rio de Janeiru.
9. den: VODOPÁDY IGUACU Z BRAZILSKÉ STRANY – PŘEHRADA ITAIPÚ: Dopoledne transfer na letiště a přelet o vodopádům Iguazu. Odpoledne prohlídka vodopádů Iguacu z brazilské strany. Širší než Viktoriiny vodopády a vyšší než Niagara nabízejí nezapomenutelný pohled na 275 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80 m. Fakultativně vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády, nebo také jízda terenním vozem s následnou plavbou tryskovým motorovým člunem pod vodopády Iguacu. Dle časových možností výlet k jednomu z technických divů světa, přehradě Itaipu, kterou se při maximálním vytížení převalí 40x více vody, než vodopády Iguacu. Návrat do hotelu a nocleh ve Foz do Iguacu.
10. den: VODOPÁDY IGUACU Z ARGENTINSKÉ STRANY – SOUTOK ŘEK PARANÁ A IGUACU: Prohlídka vodopádů Iguacu z argentinské strany. Cesta vláčkem k největšímu vodopádu – k „Ďáblovu chřtánu“, kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dechberoucí kouzlo majestátních vodopádů. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. Po pozdním obědě se přesunete k soutoku řek Paraná a Iguacu na hranicích Brazílie, Argentiny a Paraguaye. Návrat do hotelu, nocleh.
11. den: RIO DE JANEIRO - ODLET DO PRAHY: Dopoledne odbavení na letišti ve Fozu a přelet do Ria de Janeira. Následně odbavení a odlet s přestupem do Prahy.
12. den: PŘÍLET DO PRAHY:

30.10. - 10.11.24 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
147 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • místní přelety a letištní poplatky
 • 10 x nocleh ve 3* a 4* hotelech se snídaní
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje

 • fakultativní vstup na Huyana Pichu, nutno objednat v předstihu, platba na místě průvodci 15,- USD. Tento vstup povoluje během vyhrazeného času opustit areál Machu Picchu a znovu se vrátit
 • fakultativní vyhlídkový let helikoptérou nad vodopády Iguacu (10 minut letu: cca 125,- USD / osoba)
 • fakultativní jízda terenním vozem s následnou
 • plavbou tryskovým motorovým člunem pod vodopády Iguacu (cca 70,- USD)
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění