Špicberky - plavba


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: vlastnístrava: vlastní
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

DenPřístav / programPřiplutíOdplutí
1. den PRAHA – OSLO: Odlet do Osla, po příletu transfer do hotelu, ubytování, volno.
2. den OSLO – LONGYEARBYEN: Odlet na Špicberky. Pokud čas dovolí, procházka po městě či návštěva Polárního muzea. V podvečer nalodění a vyplutí z Isfjordu na sever.
3. den KROSSFJORD – NY ALESUND: Plavba směrem k severu podél pobřeží, zakotvení v Krossfjordu, výlet na zodiacích k telícímu se ledovci. Možnost pozorování polárních lišek, ptactva (především alkounů) a tuleňů. Odpoledne plavba do nejsevernější osady světa Ny Alesund, návštěva ptačích kolonií v blízkosti místa startu vzducholodi Italia při památném pokusu o dobytí severního pólu, kterého se účastnil i náš polárník František Běhounek. V okolí vesnice jsou sezónní hnízdiště bernešky bělolící, rybáků dlouhoocasých nebo husy krátkozobé.
4. den LIEFDEFJORD – ANDOYA – MONACO: Plavba do ústí Liefdefjordu a vylodění v zálivu Andoya, procházka tundrou s mnoha zástupci arktické fauny. Pokračování v plavbě fjordem k čelu ledovce Monaco, oblíbenému místu výskytu ledních medvědů a jejich kořisti – tuleňů.
5. den PHIPPSØYA – SEVEN ISLANDS: Na souostroví Seven Islands, 540 km od Severního pólu, dosáhnete nejsevernějšího bodu vaší expedice. V oblasti se vyskytují lední medvědi, racek sněžný a racek růžový, které budete pozorovat, než obrátíte jihozápadním směrem.
6. den LAAGØYA – SORGFJORD: Malý ostrov Laagøya má jedinečnou lagunu, která poskytuje ideální letní prostředí pro početnou kolonii mrožů. I ve fjordu Sorg jsou mroži častými návštěvníky. Nachází se zde hroby velrybářů ze 17. století. Během výsadku možná narazíte na rodinky bělokura horského.
7. den HINLOPEN – ALKEFJELLET – NORDAUSTLANDET: Plavba úžinou Hinlopen s hojným výskytem tuleňů a ledních medvědů. Zastávka pod útesem Alkefjellet, kde obklopena scenérií čedičových stěn a ledopádů hnízdí početná kolonie alkounů velkých. Večerní vylodění v zátoce Augustabukta na ostrově Nordaustlandet, kde lze narazit na husy krátkozobé ale také polární sobý.
8. den BARENTSØYA – EDGESØYA: V zálivu Freemansundet na místě Sundeset stojí bývalý lovecký srub. Krátce jej navštívíme, než se vydáme po stopách bernešek a sobů. Později se v zátoce Diskobukt u ostrova Edgeøya vydáme v zodiacích na pláž, na níž jsou roztroušeny kmeny stromů a velrybí kosti až ze Sibiře. V okolních skaliscích hnízdní alkouni, racci tříprstí a racci šedí. Na úpatí hor také často hlídkují polární lišky a lední medvědi.
9. den HORNSUND: Ráno se probudíme mezi horami tyčícími se v zálivu Hornsund na jihu West Spitsbergen – největšího ostrova. Vrcholek Hornsundtind dosahuje 1.431 m a okolní Bautaen dokládají původ jména souostroví Spitsbergen, tedy špičaté hory. V blízkém okolí je na 14 ledovců a pobřežní vody brázdí tuleni.
10. den AHLSTRANDHALVØYA – RECHERCHEFJORDEN: Ranní výsadek v ústí fjordu Van Keulenfjorden. K zamyšlení nad vztahem k přírodě nás mohou inspirovat hromady kostí běluhy, které tu zbyly po bezmyšlenkovém masakrování tohoto tvora v 19. století. Ve fjordu Recherchefjorden se vydáte do tundry za soby.
11. den LONGYEARBYEN – OSLO – PRAHA: Připlutí do Longyearbyenu, velmi časný ranní transfer na letiště, odlet do Prahy. Přílet do Prahy.

červenec 2024

20.07. - 30.07.24 sobota - úterý
vlastní letecky (Praha)
203 000 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
21.07. - 31.07.24 neděle - středa
vlastní letecky (Praha)
203 000 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
27.07. - 06.08.24 sobota - úterý
vlastní letecky (Praha)
203 000 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

srpen 2024

07.08. - 17.08.24 středa - sobota
vlastní letecky (Praha)
203 000 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)
08.08. - 18.08.24 čtvrtek - neděle
vlastní letecky (Praha)
203 000 Kč
cena za 11 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Buenos Aires – Ushuaia s přestupy
 • 1x noc v Oslu v letištním hotelu 4* se snídaní
 • transfery mezi letišti, hotely a přístavem
 • plavbu dle itineráře
 • 9x nocleh na lodi ve dvojlůžkové kajutě Twin Porthole s malým oknem
 • plnou penzi, čaj, kávu a vodu po celý den během plavby
 • všechny výlety ha pevninu, výlety čluny zodiac
 • přednáškový program na lodi
 • zkušeného průvodce
 • zapůjčení nepromokavé expediční obuvi
 • podrobné předodletové materiály

Cena nezahrnuje

 • spropitné
 • fakultativní výlety mimo plavbu i během ní
 • povinné pojištění léčebných výloh NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY