Okruh Marokem


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: PRAHA – CASABLANCA: Odlet z Prahy s přestupem. Po půlnoci přílet do Casablancy. Po průchodu imigrační kontrolou transfer do hotelu 4*, nocleh.
2. den: CASABLANCA - RABAT : Po pozdní snídani odjezd do Rabatu, hlavního města Maroka, čas na oběd. Odpoledne prohlídka „politického hlavního města“ Maroka, jeho slavné památky věže Hassan Tower, a přilehlého mauzolea Mohammeda V. Procházka malebnou rabatskou kasbou s úchvatným výhledem na oceán. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Rabatu.
3. den: RABAT - VOLUBILIS - MEKNES – FES: Po snídani nás čekají asi 2 hodiny jízdy do Volubilis, jež bývalo důležitým obchodním centrem mezi Římem a Berbery. Projdeme se mezi starověkými římskými ruinami s nádherně zachovalými podlahovými mozaikami. Po ukončení prohlídky se vydáme do Meknesu, bašty krutého sultána Moulaye Ismaila, kde bude pauza na oběd. Město dodnes obklopují původní, 41 km dlouhé hradby. Začneme na živém náměstí El Hedim, které bývá často srovnáváno s marrakekchským náměstím Djemaa el Fnaa. Prohlédneme si slavnou bránu Bab Mansour, považovanou za nejhezčí v celém Maroku. Projdeme se malebným centrem do nedalekého mauzolea Moulaye Ismaila, které si prohlédneme. Odpoledne cesta do Fesu, večeře a nocleh v hotelu 4*.
4. den: FES: Celodenní prohlídka Fesu, duchovního hlavního města“ Maroka. Po zastávce u nádherně tepané brány královského paláce projdete židovskou čtvrtí. Pak už se ponoříte do uzounkých uliček fesské mediny. Uvidíte mešitu Karouiine, založenou v roce 859 jako náboženskou školu, při níž vznikla univerzita Al Karaouine, jež ve středověku hrála hlavní roli v kulturním a akademickém sbližování islámského světa a Evropy. Prohlédnete si medresy Attarine či Bou Inanja, přístupné nemuslimské veřejnosti. Nevynecháte místní bronzotepce, tradiční fesské koželužny a také porcelánku s ruční výrobou dílků na mozaiky a typické fesské keramiky. U prodejce koberců se seznámíte i s jejich výrobou. Večeře a nocleh v hotelu 4*.
5. den: FES – ERRACHIDIA - ERFOUD: Po snídani odjezd na jih, do Erfoudu, brány do marocké písečné Sahary. Průjezd cedrovými háji Středního Atlasu, mezi vrcholy Vysokého Atlasu a „měsíční krajinou“ pohoří Sahro s úchvatnými výhledy na oázy ležících v údolí. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Erfoudu.
6. den: ERFOUD/MERZOUGA: Dopoledne čas na osvěžení v bazénu. Odjezd na oběd. Po obědě prohlídka manufaktury na zpracování mramoru, možnost nákupu kvalitních datlí na místním trhu. Pokračování programu pro klienty, kteří zvolí ubytování v kempu na Sahaře (včetně jízdy terénním automobilem a jízdy na velbloudech): v cca 16:30 hod odjezd terénními automobily k písečným dunám, ubytování v přilehlém kempu. Po krátké pauze nasednete na dromedáry a vydáte se do písečných dun pozorovat úžasný západ slunce. Večeře a nocleh v kempu v poušti. Pokračování programu pro klienty, kteří zvolí ubytování v hotelu v Erfoudu (výlet do dun a jízda na dromedárech nejsou v ceně): návrat do hotelu v Erfoudu, individuální volno. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Erfoudu. Fakultativně máte možnost v cca 16:30 hod odjet k písečným dunám, kde můžete pozorovat úžasný západ slunce; a to buď z místní kavárny, nebo ze hřbetu dromedára (za příplatek). Zvolenou variantu ubytování a programu je nutno hlásit již při objednávce zájezdu!
7. den: ERFOUD – KAŇON TODRA - OUARZAZATE : Odjezd do Tinghiru. Objevíte kouzlo pouštní cesty, procházející mezi pohořím Djebel Sahro a Antiatlasem. Zastávka v kaňonu Todra, jehož strmé stěny vám budou připadat, jakoby na vás padaly. Procházka kaňonem. Následuje cesta do Ouarzazate s výhledy na panoramata Antiatlasu, Vyskoého Atlasu a oáz Údolí růží. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Ouarzazate, hlavním městě marockého filmového průmyslu.
8. den: OUARZAZATE - MARRAKECH: Po snídani prohlídka kasby Glaoui (UNESCO), sídla bývalého paši stejného jména. Průjezd městem s krátkou zastávkou u filmových ateliérů. Město leží mezi Atlasem a pouští. Díky nádherným okolním scenériím se zde natočilo mnoho slavných filmů. Odjezd k opevněné kasbě Ait Ben Haddou, ležící na svahu kopce u bývalé karavanní stezky mezi Saharou a Marrakechem. Pěší prohlídka dodnes obydlené kasby (návštěva příbytků místních obyvatel za jimi určený poplatek). Čas na oběd. Pokračování cesty do Marrakeche. Večeře nocleh.
9. den: MARRAKECH: Prohlídka Marrakeche. „Červené“ město, jehož vznik je datován do 11. stol., fascinuje návštěvníky především etnickou různorodostí a úžasnou architekturou. Navštívíte zahrady Menara a poté se vydáte do mediny, nejstarší části města, kde můžete pozorovat tradiční marockou ruční výrobu a čilé obchodování. Souk společně s náměstím Djemaa El Fnaa tvoří srdce Marrakeche. Ještě před hradbami stojí mešita Koutoubia, která je v Marrakechi největší. Podle legendy se původně plánovalo postavit pouze tři báně. Čtvrtou přidala manželka Yacouba el-Mansoura jako kompenzaci za její rozmařilost během Ramadánu. Odpoledne čas na relaxaci u bazénu. Večer návrat na náměstí Djemaa el Fnaa, kde jistě neodoláte a ochutnáte některou z pochoutek u místních stánkařů. Volný čas na vstřebání nezapomenutelné večerní atmosféry náměstí. Návrat do hotelu, nocleh.
10. den: MARRAKECH - CASABLANCA: Po snídani návštěva úžasně vyzdobených hrobek Saadů. V mauzoleu se nachází okolo 60 členů této bohaté dynastie. Prohlídka nádherného paláce Bahia z 19. stol., který byl využíván také jako sídlo francouzského protektorátu. Přesun k zahradám Jadrins Majorelle, které založil slavný návrhář Yves Saint Laurent. Prohlídka zahrad, jejichž zeleň ostře kontrastuje s kobaltově modrými zdmi návrhářova domu. Odpoledne odjezd do Casablancy, večeře a nocleh v hotelu 4*.
11. den: CASABLANCA : Snídaně. Dopoledne prohlídka Casablancy, ekonomického centra Maroka. Navštívíte mešitu Hassana II., největší v Maroku a zároveň 3. největší na světě. Zastávka na náměstí Mohammeda V. s budovami ve stylu art deco z 1. pol. 20. stol. Je zde budova soudu, banka, hlavní pošta, francouzský konzulát a věžní hodiny. Nejstarší část města Anfa, původně malé nezávislé království osídlené Berbery v 7. stol., dnes již nestojí. Vyrostl zde oblíbený bulvár Corniche, plný restaurací a luxusních hotelů. Odpoledne individuální volno. Hotel se nachází v blízkosti casablanské mediny a bulváru Mohammeda V., kde můžete obdivovat nejzachovalejší budovy ve stylu art deco, tolik typickém pro Casablancu. Večeře v hotelu. V nočních hodinách transfer na letiště.
12. den: CASABLANCA - PRAHA: V nočních hodinách odlet do Prahy s přestupem. V ranních hodinách plánovaný přílet do Prahy.

duben 2023

04.04. - 15.04.23 úterý - sobota
polopenze letecky (Praha)
53 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)
16.04. - 27.04.23 neděle - čtvrtek
polopenze letecky (Praha)
53 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

září 2023

19.09. - 30.09.23 úterý - sobota
polopenze letecky (Praha)
53 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)
30.09. - 11.10.23 sobota - středa
polopenze letecky (Praha)
53 990 Kč
cena za 12 dní (10 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Casablanca - Praha
 • transfery klimatizovaným busem dle programu zájezdu
 • 10 x ubytování v hotelech kategorie 4* - 4*+
 • 10 x stravování formou polopenze, 1 x snídaně (Marrakech)
 • late check out v hotelu v Casablance před odletem do ČR (včetně večeře)
 • vstupy do všech navštívených památek
 • služby českého průvodce a místních průvodců (min. 15 osob)

Cena nezahrnuje

 • výlet do pouště v Erfoudu cca 30,- EUR/osoba (hradí se na místě)
 • jízdu na dromedárech v dunách cca 25,- EUR/osoba (hradí se na místě)
 • spropitné místním průvodcům (celkem cca 5,- EUR/osoba/1 den)
 • cestovní pojištění