Vietnam - Laos - Kambodža


 • ubytování: hotel **ubytování: hotel **
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY :
2. den: PŘÍLET DO HANOJE: Přílet do Hanoje, transfer do hotelu, chvíle volna k odpočinku. Projížďka rikšami po městě. Prohlídka jezera Hoan Kiem a chrámu Ngoc Son, návrat do hotelu, nocleh.
3. den: LODÍ DRAČÍ ZÁTOKOU: Snídaně. Odjezd do Ha Longu, ubytování na lodi, plavba mezi tisíci ostrůvky ve slavné Dračí zátoce s kouzelnými krasovými scenériemi a jeskyněmi. Toto místo je právem na seznamu světového dědictví UNESCO. Oběd na palubě lodi. V průběhu plavby možnost vyzkoušet přípravu tradičního vietnamského jídla. Večeře a nocleh na lodi uprostřed Dračí zátoky.
4. den: NÁVRAT DO HANOJE: Možnost ranního cvičení taj-či na palubě lodi, pozdní snídaně formou bufetu. Dokončení plavby Dračí zátokou. Odpoledne vylodění a cesta zpět do Hanoje, individuální volno, nocleh v Hanoji.
5. den: PŘELET DO LAOSU: Snídaně. Celodenní prohlídka Hanoje s návštěvou Pagody jediného sloupu a areálu Ho Či Minova mauzolea, nejstaršího buddhistického paláce Tran Quoc na ostrůvku největšího Západního jezera v Hanoji a Chrámu literatury, jenž se stal první vietnamskou univerzitou. Oběd v ceně. Odlet do Luang Prabangu, hlavního města Laosu. Transfer do hotelu, nocleh Luang Prabang.
6. den: JESKYNNÍ CHRÁM PAK OU: Snídaně, prohlídka Královského paláce v Luang Prabangu, sídlo krále během francouzské koloniální éry, s prvky laoské i francouzské kultury. Oběd v ceně, transfer do přístavu, 2 hodinová plavba proti proudu řeky Mekong k jeskynnímu vápencovému komplexu Pak Ou, zvedajícího se přímo nad řekou, ve kterém uvidíte tisíce sošek Buddhy všech velikostí. Pokud čas dovolí, na zpáteční cestě zastávka ve vesničce známé výrobou rýžového vína. Výstup na posvátnou horu Phu Si (328 schodů) k pozorování západu slunce, návrat do hotelu, nocleh Luang Prabang.
7. den: VODOPÁDY KUNG SI, PŘELET KAMBODŽA: Před snídaní možnost zúčastnit se tradičního obdarovávání mnichů v ulicích po východu slunce, které probíhá jíž od 14.století. Snídaně v hotelu. Návštěva chrámů Wat Visoun a Wat Aham. Odjezd krásnou krajinou mezi rýžovými poli se zastávkou v typické laoské vesničce. Oběd v ceně zájezdu. Návštěva tříúrovňových kaskádovitých vodopádů Kuang Si, které ústí v mohutný 50 m vysoký hlavní vodopád. Možnost koupání v mělkých přírodních bazéncích s tyrkysovou vodou. Přelet do Siem Reap, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.
8. den: ZTRACENÉ MĚSTO ANGKOR WAT: Snídaně. Návštěva bývalého hlavního města khmerské říše Angkor Watu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Vstup jižní bránou, uvidíte chrám Bayon, Terasu slonů a chrám Ta Prohm, sevřený v zajetí džungle. Oběd v ceně. Prohlídka chrámu Angkor Wat Temple, jedné z největších náboženských památek na světě. Navečer pozorování západu slunce u chrámu Pre Rup temple. Návrat do hotelu, nocleh Siem Reap.
9. den: TAJEMNÝ CHRÁM ZAPOMENUTÝ V DŽUNGLI: Snídaně, transfer mimo hlavní turistická místa k prohlídce jedinečného místa ukrytého v džungli – impozantního chrámu Beng Mealea (Lotosový rybník). Tento dodnes neprozkoumaný polorozpadlý chrám, prorostlý vegetací a kořeny stromů, turisty méně navštěvovaný, vydává výjimečnou energii. Oběd v ceně. Projížďka loďkou po jezeře Tonlé Sap, největšího jezera v JV Asii, který je pozůstatkem mořského zálivu. Návštěva plovoucí rybářské vesnice. Návrat do hotelu, nocleh Siem Reap.
10. den: OCHUTNÁVKA SMAŽENÝCH PAVOUKŮ: Odjezd do Phnompenhu se zastávka na oběd v ceně. Po cestě prohlídka předangkorského chrámovového komplexu Sambor Prei Kuk, pocházejícího z doby před 9. stoletím n. l. Návštěva starobylého mostu Kampon Kdey a městečka Skoun s možností ochutnávky zdejší speciality – smažených pavouků. Pokračování do Phnompenhu, ubytování, nocleh.
11. den: PHNOMPENH, PŘES VIETNAMSKOU HRANICI: Snídaně, prohlídka Phnompenhu – návštěva Královského paláce – sídla krále, Stříbrné Pagody neboli chrámu Smaragdového Buddhy a nejstaršího chrámu města Wat Phnom na nejvyšším bodě. Oběd v ceně zájezdu. Odjezd přes vietnamskou hranici do Ho Chi Minh City, ubytování v hotelu, nocleh v Ho Chi Minh City.
12. den: DELTA MEKONGU: Snídaně, transfer do My Tho, vstupní brány Mekongu. Projížďka loďkou po jednom z ramen řeky Mekong. Uvidíte typický život místních obyvatel, navštívíte výrobnu rýžového papíru a seznámíte se s místním tropickým ovocem. Oběd v místní restauraci v ceně, návrat zpět k autobusu a transfer do hotelu, po cestě návštěva buddhistické pagody Vinh Trang, nocleh v Ho Chi Minh City.
13. den: HO CHI MINH CITY: Snídaně, prohlídka Ho Chi Ming City - návštěva paláce Sjednocení, historické budovy pošty, katedrály Notre Dame a chrámu Jadeitového císaře. Oběd v ceně. Poslední možné nákupy na bazaru Ben Thanh, chvíle volna v hotelu před finálním odjezdem na letiště, odlet s přestupy zpět do Prahy.
14. den: PŘÍLET DO PRAHY:

10.03. - 23.03.25 pondělí - neděle
polopenze letecky (Praha)
Sleva 7% 92 990 Kč 86 490 Kč
cena za 14 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Hanoj, Ho Chi Minh City – Praha s přestupy
 • leteckou přepravu Hanoj –Luang Prabang, Luang Prabang – Siem Reap
 • letištní taxy
 • 11x ubytování v hotelech 3* se snídaněmi
 • stravování dle itineráře
 • program, transfery klimatizovanými minibusy a vstupy dle itineráře
 • česky mluvícího průvodce (min. 12 osob)

Cena nezahrnuje

 • vízum do Vietnamu 1.900 Kč (2 vstupy)
 • vízum do Laosu 41 USD (1x foto s sebou)
 • vízum do Kambodže 35 USD (1x foto s sebou)
 • fakultativní výlety
 • pojištění léčebných výloh
 • spropitné 45 USD