Indická Goa


 • ubytování: hotel ****ubytování: hotel ****
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

- kráska orientu

Už jste slyšeli o Goe, maličkém kusu země v obří Indii s úchvatnými západy slunce a stejně magickými úplňky nad Arabským mořem? O malém státečku s nespornou portugalskou minulostí lemovaném dlouhými, ale i utajenými maličkými plážemi s bělostným pískem, kde si odpočinete tak daleko od civilizace starého kontinentu a zároveň se necháte unášet vůní i chutí koření všudypřítomného v unikátní regionální kuchyni? Ještě ne? Tak neváhejte, pojeďte s námi poznat tento kout Indie, pojeďte se seznámit s „kráskou Orientu“! Provází M. Mitáš.

Poznámka: V případě nepříznivé návaznosti letů do Goy může být do programu 2. dne navíc na náklady CK zařazena prohlídka Bombaje a do Goy se přiletí až v pozdních večerních hodinách.

Program zájezdu

1. den: Odlet z ČR do Indie.
2. den: Přílet do GOY , transfer na ubytování do ****hotelu na břehu Arabského moře nedaleko pohádkové pláže s bělostným pískem a malebnými chýšemi z palmového listí, kam si můžete v rámci odpoledního nebo podvečerního poznávání okolí hotelu dojít na vynikající šťávu z čerstvého kokosu nebo na tradiční kořalku "feni" destilovanou z plodů kešu a kokosové šťávy.
3. den: Výlet do severní Goy. Po cestě zastavíme u několika pláží přerušovaných jen občasnými říčkami či kouzelnými skalisky. Dorazíme k vesničce VAGATOR s původními domky zemědělců, jímž vévodí červené valy čaporské pevnosti a která se chlubí širokou pláží BIG VAGATOR BEACH. Na této pláži se vykoupeme, chvíli poležíme, protože hned vedle musíme objevit i sousední, schovanou pláž OZRAN, na jejímž jižním konci stojí jakési kavárničky nabízející něco malého, ne však nic nudného, k zakousnutí. A pak už se přesuneme kousek dále, na samé úpatí mysu vybíhajícího od Vagatoru, do vesnice ČAPORA. Vyšplháme pěšky na kopec, jemuž vévodí ruina pevnosti s hradbami z červeného kamene, kterou zde postavili Portugalci v r. 1617 a ze které je úžasná vyhlídka. Dále pokračujeme do vesnice ARAMBOL, za kterou leží rajská pláž PARADISE obehnaná strmými útesy. Můžete vyzkoušet jezírko se sladkou vodou, která pochází z horkého vřídla, a bahno na břehu jezírka obsahuje velké množství síry s léčivými účinky.
4. den: Volný den, relaxace na pláži.
5. den: Lodí odplujeme na celodenní výlet na tropický ostrov GRAND, abychom si zašnorchlovali nebo si jen tak lehli na pláž a opalovali se, následuje indické barbecue, večer návrat zpět do hotelu.
6. den: Dnes nás čeká putování za kulturou do vnitrozemí Goy . Dnes odjedeme k nejvyšším vodopádům v Indii, k vodopádům DÚDHSAGAR ležícím v horách Západního Ghátu a zároveň v přírodní rezervaci BHAGVÁN MAHÁVÍR, která je útočištěm levhartů, jelenů, gaurů a slonů. Vodopády se řítí z výšky 600 m obrovskou rychlostí v mohutných kaskádách do zelené tůně. Budete doslova okouzleni půvabem okolní krajiny s tropickými lesy. Tím však dnešní nabitý den nekončí! Při cestě zpět prozkoumáme okolí města PONDA, kde se v rozsáhlých údolích rozprostírá asi tucet hinduistických chrámů ze 17. - 18. st., které čekají na nás, abychom se nechali unést pradávnou atmosférou hinduistických božstev, která jsou pravidelně uctívána tisícem poutníků, jež přicházejí i z okolních indických států. Abychom poznali všechny, museli bychom tu zůstat spoustu dnů, proto navštívíme ty nejzajímavější - nebohatší chrám ŠRÍ MANGUEŠ s rozsáhlou posvátnou vodní nádrží zasvěcený Šivovi a ŠRÍ MAHALSA zasvěcený Višnuovi. Večerní prohlídku věnujeme městu STARÁ GOA (VELHA GOA), které bývalo hlavním městem portugalské Indie. Prohlédneme si například baziliku BomJesus s hrobkou Františka Xaverského nebo kostel sv. Františka z Assisi. Návrat na hotel.
7. den: Volný den, individuálně možnost výletu motorkovým taxíkem do exotického letoviska ANDŽUNA s možností nákupu tradičních suvenýrů v podobě stříbrných šperků, výrobků z papíroviny, pestrobarevných tkaných výrobků apod.
8. den: Dopoledne dorazíme do PŘÍRODNÍ REZERVACE BONDLA výjimečné pro bohatou flóru (smíšené opadavé lesy), ale také pro zajímavé druhy divokých zvířat - divoká prasata, opice, indičtí bizoni, gauři, hyeny, levharti či gazely. Do zeleného městečka LUTOLIM s koloniálními paláci z dob největší slávy portugalského impéria zavítáme v pozdním odpoledni. Jak se žilo v tomto městečku před sto lety nám povypraví pracovníci skanzenu ANCESTRAL GÓA. Pak se po klikaté cestě přesuneme na krásnou pláž, kterou si místní zarputile brání před výstavbou komerčních objektů.
9. den: Poslední nákupy, odlet domů.
10. den: Přílet do ČR.

06.11. - 15.11.24 středa - pátek
polopenze letecky (Praha)
52 490 Kč
cena za 10 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

 • zpáteční letenku Praha-Goa vč. letištních tax a poplatků
 • doprava v rámci programu
 • lodní výlet na ostrov Grand Island vč. barbecue a nápojů
 • 7x ubytování v hotelu**** s polopenzí
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • bakšišné
 • vízum

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 1020 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 8000 Kč)
 • vízum do Indie (příplatek: 1050 Kč)