Maledivy, dokonalý tropický ráj

Tyrkysové moře, bělostné nekonečné pláže, luxusní resorty, které předčí Vaše očekávání...

Maledivy, pohádka na dosah...

Dovolená na Maledivách, to je dokonalý odpočinek v tropickém ráji pod palmami. Nebe bez mráčku, prázdné pláže s bělostným pískem, průzračné moře a na něm kolébající se dřevěné bárky místních rybářů. Představujete si Maledivy také tak? Pojďme si povědět trochu víc o nejkrásnějších turistických resortech souostroví Maledivy, kam se můžete vypravit i Vy...

Také patříte k těm, kteří se snaží utéci chmurnému počasí někam na pláž? Potřebujete si dobít baterky? I když se epidemiologická situace často mění, téměř vždy najdete destinace, kam se dá s menší mírou rizika vyrazit za teplem. Cestovní kanceláře Vám podají ty nejaktuálnější informace.

veligandu island, maldives, veligandu, maledivy, exotika, moře

Víte, kde leží Maledivy?

Souostroví Maledivy najdeme asi 500 km jihozápadně od břehů Indie a Srí Lanky. Sestává se z 1196 ostrovů a ostrůvků, které se táhnou severojižním pásem o délce asi 800 kilometrů a zasahují hluboko do Indického oceánu. Jádro souostroví tvoří devatenáct korálových ostrovů. Maledivy jsou nejníže položeným státem na světě, žádný z ostrovů nepřesahuje nadmořskou výšku 2,5 m. n. m. Jsou tedy nejvíce ohroženy záplavami vlivem globálního oteplování. Z tohoto důvodu Maledivy uvažují o nákupu nových území od okolních států, zejména pak od Indie, Srí Lanky, či Austrálie.

maldives, the pier, bridge, maledivy, moře, exotika

Dovolená na Maledivách

Pokud milujete klid a chcete prožít dovolenou v soukromí, z nabídky luxusních hotelů budete určitě nadšeni. Pokud chcete zažít i něco z místní kultury a poznat přátelskou náturu místních, můžete zvolit některý z privátních penzionků, které najdete téměř všude. Na Maledivy nabízejí některé cestovní kanceláře dokonce i speciální soukromé lety. Nejoblíbenějšími turistickými destinacemi jsou Severní a Jižní Male Atol, Dhaalu Atol, Lhaviyani Atol, Addu Atol či Baa Atol. Největším a velmi oblíbeným je také Ari Atol.

Dopravu mezi ostrovy zajišťují motorové čluny, nebo jachty. Větší vzdálenosti je možné překonat letadlem nebo helikoptérou.

maldives, vacations, sea, maledivy, exotika, moře