Dominikánská republika

Pestrobarevná krajina vysokých hor, pohádkových pláží a úchvatné fauny a flóry Vás překvapí a zcela okouzlí...

Tajemná, exotická, úchvatná...

Dominikánská republika je právem považována za jednu z nejkrásnějších exotických destinací. Chcete-li uprostřed zimy vyrazit za teplem, je pro Vás tou pravou volbou. Její nádherné pobřeží láká k lenošení na pláži i k potápění, nádherná příroda vnitrozemí pak i ty, jejichž cílem není jen odpočívat, ale i poznávat...

​Správný Karibik navíc stojí za to i ochutnat... věhlasné doutníky si můžete dopřát při vynikající kávě, spolu s pochutinami ze skvělé čerstvé čokolády. Zjistíte, že v tropickém ráji má ochutnávka úplně jiný rozměr...

Dominikánská republika v Karibiku

Víte, kde Dominikána leží?

Dominikánská republika se nachází v Karibském moři v souostroví Velké Antily. Zaujímá východní část ostrova Hispaniola, který je po Kubě druhým největším ostrovem Velkých Antil. Dominikána sousedí pouze s Republikou Haiti, která se rozkládá na západě ostrova. Státy mají mezi sebou 360 km dlouhou hranici.

Zajímavostí je, že Dominikánská republika má dvě vlajky: státní a válečná vlajka, národní a civilní vlajka. I když se vzájemně podobají, státní vlajka má navíc uprostřed umístěný státní znak, který na civilní vlajce chybí.

Cayo Levantado, Dominikánská republika

Hornatá a pestrobarevná

Ačkoli slunečné pláže při pobřeží mohou klamat, nenechte se zmýlit. Dominikánská republika je totiž velmi hornatý stát. Nejvyšší vrchol Pico Duarte dosahuje výšky neuvěřitelných 3087 m n. m. Na území Dominikány najdete ale i území ležící pod hladinou moře. Je jím slané jezero Enriquillo, které je nejníže položeným místem republiky. Jezero je bezodtoké, je součástí národního parku Lago Enriquillo e Isla Cabritos. Je zcela unikátní tím, že zde najdete některé téměř vyhynulé druhy živočichů (endemit - leguán nosorohý). Je také jedním z mála slaných jezer na světě, kde žijí krokodýly.

Barvy Karibiku, Dominikánská republika